Разлика помеѓу преработките на „Белата куќа“

Додадени 19 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: io:Blanka Domo
с (r2.7.1) (Бот Додава: be:Белы дом)
с (r2.7.1) (Бот Додава: io:Blanka Domo)
[[zh-min-nan:Pe̍h Kiong]]
[[be:Белы дом]]
[[bs:Bijela kuća]]
[[bg:Белият дом]]
[[bs:Bijela kuća]]
[[ca:Casa Blanca]]
[[cs:Bílý dům]]
[[hi:व्हाइट हाउस]]
[[hr:Bijela kuća]]
[[io:Blanka Domo]]
[[id:Gedung Putih]]
[[os:Урс хæдзар]]
86.434

уредувања