Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

обновување
(обновување)
капацитет = 15.000 |
лига = [[Прва Македонска Лига (фудбал)|Прва македонска лига]] |
сезона = [[Прва фудбалска лига на Македонија 20072010/20082011|20072010/20082011]] |
позиција = 111<sup>тиви</sup> |
шема_лр1=_redshoulders|шема_т1=_blackstripes|шема_др1=_redshoulders |
леварака1=000000|тело1=FF0000|деснарака1=000000|шорцеви1=000000|чорапи1=FF0000|
}}
 
'''ФК Шкендија''' е [[фудбал]]ски клуб од [[Тетово]], [[Република Македонија|Македонија]], формиран во [[1979]] година. НастапувалМоментално игра во [[Прва Македонска Лига (фудбал)|првата]], а моментално игра во [[Втора Македонска Лига (фудбал)|втората македонска фудбалска лига]]. Своите натпревари ги игра на [[Градски стадион Тетово|Градскиот стадион]] во Тетово.
 
== Надворешни врски ==
38

уредувања