Израел Гелфанд: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: nn:Israel Gelfand)
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за научник
|name = Израел Мојсеевич Гелфанд
|image = Izrail Gel'Fand.jpg
|birth_date = {{роден на|2|септември|1913}}
|birth_place = [[Красное село]], [[Одеса]], [[Украина]], [[Руска Империја]]
2

уредувања