Разлика помеѓу преработките на „Прохор Пчињски“

Додадени 32 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: sh:Prohor Pčinjski (svetac)
с (Отстрането уредувањето на 62.162.216.25 (разговор), вратено на последната верзија на Zdravko)
с (r2.7.1) (Бот Додава: sh:Prohor Pčinjski (svetac))
[[Категорија:Македонски светци]]
[[Категорија:Православни светци]]
 
 
[[bg:Прохор Пчински]]
[[hr:Prohor Pčinjski (svetac)]]
[[sr:Прохор Пчињски]]
[[sh:Prohor Pčinjski (svetac)]]
[[uk:Прохор Пшинський]]
34.422

уредувања