Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: la:Evaristus Galois
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: an:Évariste Galois)
с (r2.7.1) (Бот Додава: la:Evaristus Galois)
[[ka:ევარისტ გალუა]]
[[ht:Evariste Galois]]
[[la:Evaristus Galois]]
[[lv:Evarists Galuā]]
[[lb:Évariste Galois]]
34.422

уредувања