Разлика помеѓу преработките на „Цаде (буква)“

Одземени 100 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2+) (Бот Брише: ar, ca, fa, ja, ko, th, ur Менува: br, es, nl
с (r2.7.2+) (Бот Брише: ar, ca, fa, ja, ko, th, ur Менува: br, es, nl)
[[als:ץ]]
[[am:ጸደይ]]
[[ar:ص]]
[[arc:ܨܕܐ]]
[[br:Tsade (lizherenn)]]
[[ca:Ṣād]]
[[ceb:Tsadi]]
[[de:Tzade]]
[[en:Tsade]]
[[es:صצ]]
[[ja:ص]]
[[fi:Tsade]]
[[tl:Tsadi]]
[[th:ศอด]]
[[ur:ص (حرف)]]
[[fa:ص]]
[[fr:Tsadi (lettre)]]
[[ko:ص]]
[[he:צ]]
[[ht:צ]]
[[nl:TsadeTsaddie]]
[[arfi:صTsade]]
[[jatl:صTsadi]]
43.100

уредувања