Ќаба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: war:Kaaba
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: su:Ka'bah)
с (r2.7.1) (Бот Додава: war:Kaaba)
[[uk:Кааба]]
[[ur:خانہ کعبہ]]
[[war:Kaaba]]
[[yo:Káábà]]
[[zh:克爾白]]
24.517

уредувања