Разлика помеѓу преработките на „Бозон“

Додаден 11 бајт ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: tl:Boson Менува: as:ব'ছন
с (r2.5.4) (Бот Додава: as:বোসন)
с (r2.7.1) (Бот Додава: tl:Boson Менува: as:ব'ছন)
 
[[ar:بوزون]]
[[as:বোসনব'ছন]]
[[ast:Bosón]]
[[bn:বোসন]]
[[bs:Bozon]]
[[bg:Бозон]]
[[bs:Bozon]]
[[ca:Bosó]]
[[cs:Boson]]
[[fi:Bosoni]]
[[sv:Boson]]
[[tl:Boson]]
[[th:อนุภาคโบซอน]]
[[tr:Bozon]]
86.434

уредувања