Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Лепанто“

с
r2.7.1) (Бот Додава: id:Pertempuran Lepanto
с (r2.7.1) (Бот Додава: ro:Bătălia de la Lepanto)
с (r2.7.1) (Бот Додава: id:Pertempuran Lepanto)
[[an:Batalla de Lepanto]]
[[ast:Batalla de Lepanto]]
[[br:Emgann Lepanto]]
[[bg:Битка при Лепанто]]
[[br:Emgann Lepanto]]
[[ca:Batalla de Lepant (1571)]]
[[cs:Bitva u Lepanta]]
[[hr:Bitka kod Lepanta]]
[[io:Lepanto-batalio]]
[[id:Pertempuran Lepanto]]
[[it:Battaglia di Lepanto]]
[[he:קרב לפנטו]]
24.517

уредувања