Халоген: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ia:Chalcogeno
с (r2.7.1) (Бот Додава: an:Calcochén)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ia:Chalcogeno)
[[an:Calcochén]]
[[ast:Elementos del grupu 16]]
[[bs:Halkogeni elementi]]
[[bg:Халкоген]]
[[bs:Halkogeni elementi]]
[[ca:Calcogen]]
[[cs:Chalkogen]]
[[ko:16족 원소]]
[[hr:Halkogeni elementi]]
[[ia:Chalcogeno]]
[[it:Elementi del gruppo 16]]
[[sw:Kundi la Halkojeni]]
86.434

уредувања