Разлика помеѓу преработките на „Електронска конфигурација“

с
r2.7.1) (Бот Додава: he:מבנה אלקטרוני
с (Бот Додава: jv:Konfigurasi èlèktron)
с (r2.7.1) (Бот Додава: he:מבנה אלקטרוני)
[[an:Confeguración electronica]]
[[bn:ইলেকট্রন বিন্যাস]]
[[bs:Elektronska konfiguracija]]
[[bg:Електронна конфигурация]]
[[bs:Elektronska konfiguracija]]
[[ca:Configuració electrònica]]
[[cs:Elektronová konfigurace]]
[[is:Rafeindahýsing]]
[[it:Configurazione elettronica]]
[[he:מבנה אלקטרוני]]
[[jv:Konfigurasi èlèktron]]
[[ka:ელექტრონული კონფიგურაცია]]
5.104

уредувања