Разлика помеѓу преработките на „Неметал“

Додадени 26 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ta:அலோகம்
с (Бот Додава: bn:অধাতু)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ta:அலோகம்)
[[zh-min-nan:Hui-kim-sio̍k]]
[[be:Неметал]]
[[bs:Nemetal]]
[[bg:Неметал]]
[[bs:Nemetal]]
[[ca:No metall]]
[[cv:Металмаррисем]]
[[fi:Epämetalli]]
[[sv:Icke-metall]]
[[ta:அலோகம்]]
[[te:అలోహం]]
[[th:อโลหะ]]
86.434

уредувања