Разлика помеѓу преработките на „Пиштол“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: jv:Pistul
с (r2.6.4) (Бот Додава: kk:Пистолет)
с (r2.7.1) (Бот Менува: jv:Pistul)
[[be:Пісталет]]
[[be-x-old:Пісталет]]
[[bs:Pištolj]]
[[bg:Пистолет]]
[[bs:Pištolj]]
[[ca:Pistola]]
[[cs:Pistole]]
[[it:Pistola]]
[[he:אקדח]]
[[jv:BedhilPistul]]
[[kk:Пистолет]]
[[sw:Bastola]]
4.506

уредувања