Разлика помеѓу преработките на „Компас“

Додадени 15 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: fo:Kumpass
с (r2.7.1) (Бот Додава: zh-yue:指南針)
с (r2.7.1) (Бот Додава: fo:Kumpass)
[[az:Kompas]]
[[be-x-old:Компас]]
[[bg:Компас]]
[[bs:Kompas]]
[[br:Nadoz-vor]]
[[bg:Компас]]
[[ca:Brúixola]]
[[cs:Kompas]]
[[eu:Iparrorratz]]
[[fa:قطب‌نما]]
[[fo:Kumpass]]
[[fr:Boussole]]
[[ga:Compás]]
86.434

уредувања