Разлика помеѓу преработките на „Хлороформ“

Додадени 26 бајти ,  пред 10 години
с
r2.5.1) (Бот Додава: kk:Хлороформ
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:کلروفرم)
с (r2.5.1) (Бот Додава: kk:Хлороформ)
[[it:Cloroformio]]
[[he:כלורופורם]]
[[kk:Хлороформ]]
[[lv:Hloroforms]]
[[lb:Chloroform]]
[[hu:Kloroform]]
[[ro:Cloroform]]
[[nl:Chloroform]]
[[ja:クロロホルム]]
[[pl:Chloroform]]
[[pt:Clorofórmio]]
[[ro:Cloroform]]
[[ru:Хлороформ]]
[[simple:Chloroform]]
59.415

уредувања