Разлика помеѓу преработките на „Бурунди“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: ps:بروندي
с (r2.6.5) (Бот Додава: ee:Burundi)
с (r2.7.2) (Бот Менува: ps:بروندي)
[[be-x-old:Бурундзі]]
[[bcl:Burundi]]
[[bg:Бурунди]]
[[bo:བུ་རུན་ཌི།]]
[[bs:Burundi]]
[[br:Burundi]]
[[bg:Бурунди]]
[[ca:Burundi]]
[[cv:Бурунди]]
[[uz:Burundi]]
[[pnb:برنڈی]]
[[ps:برونډيبروندي]]
[[pms:Burundi]]
[[nds:Burundi]]
8.502

уредувања