Разлика помеѓу преработките на „Хинди“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: sl:Hindijščina
с (r2.7.1) (Бот Додава: mi:Reo Hindi)
с (r2.7.2) (Бот Менува: sl:Hindijščina)
{{Link FA|nn}}
 
[[kbd:Хиндубзэ]]
[[af:Hindi]]
[[als:Hindi]]
[[bcl:Hindi]]
[[bi:Hindi]]
[[bg:Хинди]]
[[bo:རྒྱ་གར་སྐད།]]
[[bs:Hindi]]
[[br:Hindeg]]
[[bg:Хинди]]
[[ca:Hindi]]
[[cv:Хинди]]
[[pl:Język hindi]]
[[pt:Língua hindi]]
[[kbd:Хиндубзэ]]
[[ksh:Hindi (Sprooch)]]
[[ro:Limba hindi]]
[[simple:Hindi language]]
[[sk:Hindčina]]
[[sl:HindujščinaHindijščina]]
[[sr:Хинди]]
[[sh:Hindi]]
8.502

уредувања