Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додадени 16 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Менува: nl:Perdikkas I van Macedonië)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Пердика I''' бил крал на [[Античка Македонија|Македонија]] кој владеел од [[700 п.н.е.]] до [[678 п.н.е.]].<br /> karal perdika.
 
 
Пердика I е познат како прв крал кој ги обединил поголемиот дел од македонските племиња.
Анонимен корисник