Разлика помеѓу преработките на „Светски олимписки квалификациски турнир во кошарка 2012“

нема опис на уредувањето
| [[Африканско првенство во кошарка 2011]]||| 2 тимови || {{Bk|Angola}} <br> {{Bk|Нигерија}}
|-
| [[Азиско првенство во кошарка 2011]] || 2 тимови || {{Bk|Jordan}} <br> {{Bk|Korea}}
|-
| [[Првенство во кошарка на Океанија 2011]] || 1 тим || {{Bk|New Zealand}}
2.137

уредувања