Вилхелм II (Германија): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox royalty | name = Вилхелм II | succession =Германски император; [[Список на владетели на Пру...)
 
Нема опис на уредувањето
* [[Спомен-црква на царот Вилхелм]]
 
{{владетелГерманија-ист-никулец}}
 
{{Commonscat|Wilhelm II of Germany}}