Сент Крој: Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ca:Saint Croix
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Saint Croix, U.S. Virgin Islands)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ca:Saint Croix)
[[Category:Американски Девствени Острови]]
 
[[ca:Saint Croix]]
[[da:Sankt Croix]]
[[de:Saint Croix]]
34.422

уредувања