Едноиграчка игра: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: ar:لعبة فيديو فردية
[проверена преработка][проверена преработка]
с ([r2.6.5] Бот Менува: es:Videojuego de un jugador)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ar:لعبة فيديو فردية)
[[Категорија:Начини на играње на видеоигри]]
 
[[ar:لعبة فيديو فردية]]
[[ca:Videojoc d'un jugador]]
[[cs:Hra jednoho hráče]]
4.062

уредувања