Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Поранешни републики“

с
Бот Додава {{Ризница-врска|Former countries}}
с (r2.7.1) (Бот Додава: zh:Category:已不存在的共和國)
с (Бот Додава {{Ризница-врска|Former countries}})
{{Ризница-врска|Former countries}}
 
[[Категорија:Поранешни земји по државно уредување|Република]]
[[Категорија:Политичка историја]]
58.155

уредувања