Разлика помеѓу преработките на „Фернандо Торес“

Одземени 6 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Менува: pt:Fernando Torres (futebolista))
{{Шаблон:Внимание}}
 
'''Фернандо Торес''' е роден во Шпанија. Тој својата кариера ја започнал како голман, но кога игубил неколку заби тој почнал да игра како фудбалер. Тој игра за ЛиверпулЧелзи.
 
[[ar:فرناندو توريس]]
Анонимен корисник