Разлика помеѓу преработките на „Јужна Каролина“

Додадени 8 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: nds-nl:Zuud Karolina (stoat)
с (r2.6.5) (Бот Менува: bs:Južna Karolina)
с (r2.7.2) (Бот Менува: nds-nl:Zuud Karolina (stoat))
[[nah:Carolina Huitztlāmpa]]
[[nl:South Carolina]]
[[nds-nl:Zuud-Carolina Karolina (stoat)]]
[[ne:साउथ क्यारोलाइना]]
[[ja:サウスカロライナ州]]