Географски координатен систем: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.1) (Бот Додава: bs:Geografske koordinate
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.1) (Бот Менува: tl:Sistemang heograpikal ng mga koordinato)
с (r2.7.1) (Бот Додава: bs:Geografske koordinate)
[[be-x-old:Геаграфічныя каардынаты]]
[[bar:Geografische Koordinatn]]
[[bs:Geografske koordinate]]
[[bg:Географски координати]]
[[ca:Coordenades geogràfiques]]
86.434

уредувања