Разлика помеѓу преработките на „Бургундија“

Додадени 16 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: tl:Borgonya
с (r2.6.1) (Бот Додава: war:Bourgogne)
с (r2.7.1) (Бот Додава: tl:Borgonya)
[[ro:Burgundia]]
[[qu:Bourgogne]]
[[rue:Бургундія]]
[[ru:Бургундия]]
[[rue:Бургундія]]
[[scn:Burgogna]]
[[simple:Burgundy]]
[[fi:Burgundi]]
[[sv:Bourgogne]]
[[tl:Borgonya]]
[[th:แคว้นบูร์กอญ]]
[[tr:Burgonya]]
86.434

уредувања