Разлика помеѓу преработките на „Области во Казахстан“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Казахстан''' е поделен на 14 покраини и тоа: {{-}} {| class="wikitable" style="font-size:95%;" |- ! <font color=#55797B> ...)
 
{{Commonscat|Provinces of Kazakhstan}}
 
[[Категорија:Административна подела европских држава|К]]
[[Категорија:Казахстан]]
[[Категорија:ОбластиПокраини Казахстана]]
 
[[ar:أقاليم كازاخستان]]