Разлика помеѓу преработките на „Трнава“

Додадени 7 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: lmo:Trnava)
с
<!-- *** Symbols *** -->
| flag =
| symbol = Coat of arms of TrnavaCoa_Slovakia_Town_Nagyszombat.pngsvg
<!-- *** Name *** -->
| etymology =
19

уредувања