Разлика помеѓу преработките на „Јужнокинеско Море“

Додадени 15 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.1) (Бот Менува: es:Mar de la China Meridiоnal
с (Бот Менува: es:Mar de Luzon; козметички промени)
с (r2.6.1) (Бот Менува: es:Mar de la China Meridiоnal)
[[et:Lõuna-Hiina meri]]
[[en:South China Sea]]
[[es:Mar de Luzonla China Meridiоnal]]
[[eo:Sudĉina Maro]]
[[eu:Hegoaldeko Txinako itsasoa]]
1.410

уредувања