Григор Ќуркчиев: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Григор КуркчиевЌуркчиев''' ([[бугарски јазик|буг.]] '''Григор Кюркчиев''') ([[24 октомври]] [[1865]] - [[16 април]] [[1925]]) е [[бугари|бугарски]] [[генерал]], учесник во [[Прва балканска војна|Првата]] ([[1912]]-[[1913]]) и [[Втората балканска воjна]] ([[1913]]).
 
[[bg:Григор Кюркчиев]]
620

уредувања