Разлика помеѓу преработките на „Битка на Лебово поле“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Менува: it:Battaglia della Piana dei Pane)
с
|place=The [[Лебово поле]], во близина на [[Муреш (река)|реката Муреш]], [[Трансилванија]], денешна [[Романија]].
|result=Унгарска христијснка победа
|combatant1=[[Податотека:Matthias Corvinus of Hungary sealCoa_Hungary_Country_History_Mathias_Corvinus_1(1458-1490).pngsvg|20px]] [[Кралство Унгарија]], [[Српско деспотство]], <br />[[Влахија]]
|combatant2=[[Податотека:Flag of the Ottoman Sultanate (1299-1453).svg|25px]] [[Османлиска империја]]<br />[[Податотека:Flag of Wallachia.svg|20px]] [[Влахија]]
|commander1=[[Pál Kinizsi]]<br />[[Иштван V Баториј]]<br />[[Вук Бранковиќ]]<br />[[Басараб Лајота]]
19

уредувања