Разлика помеѓу преработките на „Линукс“

Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: my:Linux
с (r2.7.1) (Бот Менува: ar:لينكس)
с (r2.7.1) (Бот Додава: my:Linux)
[[ms:Linux]]
[[mn:Линукс]]
[[rumy:Linux]]
[[nl:Linux]]
[[ne:लिनक्स]]
[[ro:GNU/Linux]]
[[qu:Linux]]
[[ru:Linux]]
[[rue:Лінукс]]
[[ru:Linux]]
[[sah:Linux]]
[[sc:Linux]]
34.422

уредувања