Множина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: dsb:Plural
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: hsb:Plural)
с (r2.7.1) (Бот Додава: dsb:Plural)
[[cs:Množné číslo]]
[[de:Plural]]
[[dsb:Plural]]
[[en:Plural]]
[[es:Plural]]
24.517

уредувања