Де јуре: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: lt:De jure
с (r2.7.1) (Бот Менува: fr:Liste de locutions latines#D)
с (r2.7.1) (Бот Додава: lt:De jure)
[[la:De iure]]
[[lv:De jure]]
[[rolt:De jure]]
[[li:De jure]]
[[hu:De jure]]
[[ms:De jure]]
[[ro:De jure]]
[[nl:De jure]]
[[ja:デ・ジュリ]]
[[pl:De iure]]
[[pt:De jure]]
[[ro:De jure]]
[[ru:Де-юре]]
[[simple:De jure]]
86.434

уредувања