Источни Русини: Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.4) (Бот Менува: cu:Роусє (Карпатьсци)
с (r2.7.1) (Бот Додава: az:Rusinlər)
с (r2.6.4) (Бот Менува: cu:Роусє (Карпатьсци))
[[pl:Karpatorusini]]
[[pt:Rutenos]]
[[ru:Русины]]
[[rue:Русины]]
[[ru:Русины]]
[[sk:Rusíni]]
[[cu:Роу́сєРоусє (Карпа́тьсциКарпатьсци)]]
[[sr:Русини (Украјина)]]
[[fi:Ruteenit]]
6.131

уредување