Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Бугарија“

с
r2.6.5) (Бот Додава: am:የቡልጋሪያ ሰንደቅ ዓላማ
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:پرچم بلغارستان)
с (r2.6.5) (Бот Додава: am:የቡልጋሪያ ሰንደቅ ዓላማ)
[[Категорија:Национални симболи на Бугарија]]
 
[[am:የቡልጋሪያ ሰንደቅ ዓላማ]]
[[ar:علم بلغاريا]]
[[roa-rup:Flãmbura-a Vurgariiljei]]
4.013

уредувања