Каталонски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 7 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Менува: lmo:Lengua catalana
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Брише: ksh:Katalonisch (Shprooch))
с (Бот Менува: lmo:Lengua catalana)
[[lij:Lengua catalann-a]]
[[li:Catalaans]]
[[lmo:CatalànLengua catalana]]
[[hu:Katalán nyelv]]
[[mr:कातालान भाषा]]
8.502

уредувања