Разлика помеѓу преработките на „Жолта Река“

Додадени 2.284 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: thumb|alt=Реката Хоангхо.|Реката Хоангхо. '''Хоангхо''' или Жолта Река е втора с...
(Создадена страница со: thumb|alt=Реката Хоангхо.|Реката Хоангхо. '''Хоангхо''' или Жолта Река е втора с...)
(нема разлика)