Разлика помеѓу преработките на „Персонификација“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: tr:Teşhis (sanat))
:Сонцето оди, заоѓа,
:девојка душа береше...
:змија се богаБога молеше:
:„умри је божеБоже девојка“...
{{Лит-никулец}}
 
Анонимен корисник