Живоин Рафаиловиќ: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Живојин Рафаиловиќ''' бил српски офицер и еден од основачите на [[Српски комитет на...)
 
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=декември 2010}}
{{Инфокутија за личност
|име= Лука Ќеловиќ
|портрет=
|px=150px
|опис=
|роден-дата= [[?]] [[1871]]
|роден-место= [[Мионица]], [[Србија]]
|починал-дата= [[?]] [[1953]]
|починал-место= [[Белград]], [[Југославија]]
|занимање =
}}
 
'''Живојин Рафаиловиќ''' бил [[српски]] офицер и еден од основачите на [[Српски комитет на четничката акција|Српскиот комитет на четничката акција]].