Множина: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 12 години
с
[r2.5.1] Бот Додава: hu:Többes szám
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: ar:جمع (لغة))
с ([r2.5.1] Бот Додава: hu:Többes szám)
[[ln:Boyíké]]
[[jbo:sordaivla]]
[[hu:Többes szám]]
[[nl:Meervoud (taal)]]
[[no:Pluralis]]
59.415

уредувања