Предлошка:Облици на управување: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
*[[Меритократија]]
*[[Монархија]]
:[[АпсолутистичкаАпсолутна монархија]]
:[[Уставна монархија]]
*[[Оклократија]]