5 август (починале): Разлика помеѓу преработките

Одземени 4 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};" |valign="top" align="right"|[[...)
 
Нема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1962]] 
|[[Мерилин Монро]], [[САД|американска]] [[филм]]ска [[актер]]ка. Пронајдена е мртва во нејзиниот дом. Стана [[поп-икона]] на [[1950]]тите. Играше во филмовите \'\'[[Џунгла на асфалтот]]\'\', ''[[Нијагара]]'', ''[[Мајмунска работа]]'', ''[[Автобуска станица]]'', ''[[Мажите повеќе сакаат русокоси]]'' и ''[[Седум години верност]]''. Родена е во [[Лос Анџелес]], на [[1 јули]] [[1926]] година.
|-
|valign="top" align="right"|[[1998]]