Разлика помеѓу преработките на „Разговор за предлошка:Македонска книжевност“

с
нема опис на уредувањето
с (Нова страница: BTW, не е ли подобро називот на шаблонот да биде '''Македонска литература''', полесно се капира за ...)
 
с
BTW, не е ли подобро називот на шаблонот да биде '''Македонска литература''', полесно се капира за што станува збор кога го гледаш кодот на некоја статија.--[[Корисник:Brest|brest]] 18:57, 6 јули 2007 (UTC)
 
Уште нешто, дали терминот '''македонска литература''' се однесува на литература која е пишувана на македонски јазик или пак која ја создавале македонци на било кој друг јазик, или на литератута која се однесува на Македонија, без разлика кој ја пишувал и на кој јазик е пишувана?