Разлика помеѓу преработките на „Лазаристи“

Додадени 80 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[[Категорија:Католицизам во Македонија]]
[[Категорија:Католички црковни редови]]
[[Категорија:Туѓи пропаганди во Македонија]]
 
[[bcl:Congregacion de la Mision]]
[[ca:Congregació de la Missió]]