Разлика помеѓу преработките на „Контексно слободна граматика“

нема опис на уредувањето
[[Категорија:Програмски јазици]]
 
[[en:Context-free grammar]]
[[bn:প্রসঙ্গমুক্ত ব্যাকরণ]]
[[cs:Bezkontextová gramatika]]
228

уредувања