Разлика помеѓу преработките на „Антипатридска династија“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
Членови на династијата Антипатриди:
*[[Антипатар]] (ц. [[397 г.п.н.е.]]–[[319 г.п.н.е.]])
*[[Касандар]] (302-297 г.п.н.е)
*[[Филип IV]] (297 г.п.н.е)