Вештачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: fa:زبان فراساخته; козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: cy, el, ku, pms, sah, scn, sl Брише: gd Менува: ar, id, szl)
с (Бот Додава: fa:زبان فراساخته; козметички промени)
 
{{Вештачки јазици}}
 
 
[[Категорија:Вештачки јазици| ]]
[[eo:Konstruita lingvo]]
[[eu:Hizkuntza eraikia]]
[[fa:زبان فراساخته]]
[[fr:Langue construite]]
[[gl:Linguas artificiais]]