Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: es:Anexo:Campeonatos en la WWE)
Има два шамионата кои се бранат од страна на [[WWE Divas|WWE жените]]. [[Лејла Ел|Лејла]] е во своето прво владеење како [[WWE женски шампионат|WWE шенски шампион]] откако ја победи [[Бет Феникс]] на 11 мај 2010. [[Алиша Фокс]] е во своето прво владеење како [[WWE дива шампионат|WWE дива шампион]] отако на 20 јуни ја победи [[Ив Торес]].
 
[[Династијата Харт]] ([[Дејвид Харт Смит]] и [[Тајсон Кид]]) се [[WWE светски таг-тим шампионат|Светски таг-тим шампиони]] и [[WWE таг-тим шампионат|WWE таг-тим шампиони]]. Тие две титули се бранат заедно како [[WWE обединет таг-тим шампионат]]. Тие се во своето прво владеење откако ги победија "Шомиз" [[Биг Шоу]] и [[Миз]] на 26 април.
 
==Шампиони==
|colspan="8" align=center|'''Во двата бренда'''
|-
|align=center | [[WWE обединет таг-тим шампионат]]
|[[Податотека:TheHartTrio.jpg‎|75px]]
|align=center | {{nowrap|'''[[Династијата Харт]]'''}}<br>([[Дејвид Харт Смит]] и [[Тајсон Кид]])
223

уредувања